Дневни архиви: 06/03/2020

Пред-роденденска забава на Бруклин, семејството Бекам прославија во најскапиот ресторан во Лондон (ФОТО)

Главната роденденска забава во чест на 21-от роденден на Бруклин Бекам ќе се случува во сабота,  но претходеше уште една прослава на роденденот со семејството во познатиот лондонски ресторан Wagyumafia, каде сендвич со месо „Wagyu“ чини 140 фунти. Ресторанот е ...

Повеќе »

Мајкл Џи Фокс и Кростофер Лојд, старите филсмки партнери повторно се обединија

Двајцата актери се состанаа по повод добротворната манифестација организирана од Фондацијата Фокс за собирање средства против Паркинсон. View this post on Instagram All in with @mrchristopherlloyd at @michaeljfoxorg Poker Night! A post shared by Michael J Fox (@realmikejfox) on Mar ...

Повеќе »

Николас Кејџ на романтично возење со кочија со новата девојка (ВИДЕО)

Холивудската ѕвезда Николас Кејџ (56) има нова љубов: 26 годишната Рико Шибата,(30 години помлада од него). За неа, тој организираше романтична прошетка низ Њујорк во кочија. Nicolas Cage, 56, takes his girlfriend Riko Shibata, 26, in a horse-drawn carriage around ...

Повеќе »

Како до баланс во организмот преку нормално варење

Ако се прашувате како да го подобрите варењето на храната и да ги исклучите сите ризици по здравјето, ви претставуваме неколку клучни чекори што ќе ви помогнат во постигнувањето на целта. Првиот чекор е грижата за сопствената исхрана. Правилната исхрана ...

Повеќе »

Рамстор Мол – Центар за сите дами

Во овие денови на жената уживајте во попустите во омилените продавници на жените. Традиционално и оваа година го организираме базарот на рачни ракотворби, кој и оваа година привлече големо внимание и секој од вас може да избере уникатен подарок. Корнерот за убавина Bourjois ...

Повеќе »

Триумфално враќање на Меган Маркл во Лондон, облечена во креација на Викторија Бекам

Меган Маркл триумфално се врати во Лондон (на дожд) два месеца по нејзиното збогување со кралското семејство. Хари и Меган присуствуваа на доделувањето на наградите Endeavour Fund Awards и тоа беше прво појавување на војводите од Сасекс заедно по објавата ...

Повеќе »

Како тоалетот да изгледа убаво без реновирање?

Тоалетот е една од просториите која потешко можете да ја реновирате, но тоа не значи дека повремено не можете да го обновите изгледот. Ви даваме неколку совети кои ќе допринесат вашиот тоалет да изгледа убаво и пријатно без реновирање: Пешкирите ...

Повеќе »

Кејт Мидлтон со фустан сличен каков што носеше Лејди Ди

Кејт Мидлтон (38) ѝ оддава почит на Лејди Дајана за време на државната посета на Ирска, каде е со принцот Вилијам, облечена во фустан кој потсетува во сè, од бојата до силуетата, на еден од модните изгледи на починатата принцеза ...

Повеќе »