Дневни архиви: 07/03/2020

Ања Рубик ја претставува новата колекција на Zara

Моделот Ања Рубик е главно лице во новиот едиторијал на шпанската модна марка Зара. Во колекцијата доминираат модните парчиња со ситен принт, кои иако со различни дезени, складно се комбинираат. Акцентот е и на комбинациите на кожа и тексас, кој ...

Повеќе »

Кара Делевињ ги претставува новите кармини на Dior

Супермоделката Кара Делевињ е ѕвезда во новата кампања за кармини Dior Addict Stellar Halo Shine.  Делевињ се врати како лице во кампањата на Диор. Британската глумица и модел ги претставува новите кармини, од кои најтрендовска е розовата нијанса 976 Be Dior ...

Повеќе »

Поглед на пролетната колекција на Massimo Dutti (ФОТОГАЛЕРИА)

Топ моделот Андреа Дјакону е главно лице во новата колекција на Масимо Дути.  Масимо Дути оваа пролет ни носи егзотични модни парчиња иснпирирани од тропските предели. За рекламната кампања позираат моделите Андреа Дјакону и Сајмон Несман во елегантни модни изгледи. Акцентот ...

Повеќе »