Дневни архиви: 09/03/2020

Кендал Џенер во микробикини што не остава ништо на фантазијата

Супермоделката псотираше фотографија на Инстаграм како ужива на плажа, а впечатлив е микро-костимот за капење кој повеќе открива отколку што служи. View this post on Instagram me and this bikini: a love story A post shared by Kendall (@kendalljenner) on ...

Повеќе »

Супер попусти со “Bra Days“ во Сара Фешн!

Од денес, 9-ти март започнува фантастична акција во продавнциите на Сара Фешн, Сара Фешн Премиум, Ред Стар и Даги која трае до 18-ти март. Сара Фешн го започна „Месецот на жената“ со претставување на новата колекција долна облека и пижами, ...

Повеќе »

8 март на Инстаграм: од Меган МАркл и Мишел Обама до Лејди Гага и Никол Кидман…, еве што постираа ѕвездите на социјалните мрежи

8-ми март е важен момент и за славните, кои со разни објавувања на социјалните мрежи раскажаа како го прославија, покажувајќи ја својата поддршка за женските каузи. 8 март се слави како Меѓународен ден на правата на жените. Симболичен датум, честопати ...

Повеќе »

Многу љубов во дизајните на новата колекција за бебенца од Carter`s

Модни парчиња дизајнирани со мнооогу љубов за вашите најнови членови на семејството. Секој модел е малку посладок, секоја ткаенина малку помека и секој стил е повеќе кул. Такви се новите практични и модни парчиња за бебенца во новата колекција пролет/лето 2020 ...

Повеќе »

Кендал Џенер го форсира „каубој“ стилот

Каква шминка да кобинирате со каубој шешир? Кендал нè учи на Инстаграм. Секогаш постои добра причина да се облечеме во „каубој“ стил. Така барем смета супермоделката Кендал Џенер која овој тренд го форсира и на социјалните мрежи. Не заборавајте на ...

Повеќе »

Хејли Бибер инспирира како се носи предимензиониран тексас

Супермоделот сака екстра големи модни парчиња. Таа го носи трендот на волуменозни ракави, во балон стил, во комбинација со предимензионирани фармерки со висок струк. View this post on Instagram March 7: Hailey and Maeve leaving Beverly Grill in Beverly Hills,California ...

Повеќе »

Италијанските ѕвезди во кампања за превенција од коронавирусот – Останувам дома!

Многу италијански уметници и влијателни личности во овие часови се придружуваат на кампањата со хаштаг „јас останувам дома“, родена спонтано на социјалните мрежи, која доби поддршка и од министерот за здравство. Кампањата се однесува на превенција од коронавирусот. Модната инфлуерсерка Кјара ...

Повеќе »

Светската ѕвезда Андре Риу се враќа во Скопје!

Воодушевен од публиката, светската ѕвезда Андре Риу повторно во Скопје! Маестро Андре Риу во ноември повторно ќе се претстави пред Македонската публика. Ќе имаме шанса да чуеме една сосема нова програма исполнета со фантастични филмски мелодии, мјузикли, опера и оперета ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (9ти до 15ти март): Топ знаци на неделата – Јарец, Бик и Девица

Оваа недела планетата Венера е во знакот на Бик и ќе донесе уште поголема љубовна болка на кутрите Шкорпии, но и на Лавовите. А, вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ѕвездите резервираа за вас оваа недела! Овен: ...

Повеќе »