Дневни архиви: 10/03/2020

Посни ќофтиња од грав

Продолжуваме со идеи за посни јадење. Денес, пригответе вкусни посни ќофтиња од грав. Намирници – грав, малку масло, праз, сусам, сол и црн пипер. Подготовка  Обарениот грав исцедете го од водата и со раце добро изгмечете го. Посолете па правете ...

Повеќе »

Кејт Мидлтон се „стопи“ пред четвороножниот миленик на претседателот на Ирска

Позната е љубовта на ирскиот претседател Мајкл Хигинс кон неговите кучиња Брод и Сиода. На приемот одржан по повод одбележувањето на Денот на жената, Брод талкал меѓу гостите во потрага по газдата од кого барал само да го почешка за ...

Повеќе »

Последниот моден предизвик на Меган Маркл во Лондон, облечена во најомилената модна марка на Кејт Мидлтон

Последното појавување во јавност во Лондон, на поранешената глумица и принцот Хари, се случи вчера на мисата во Вестминстерската катедрала, по повод одбележувањето на Денот на Комонвелтот. View this post on Instagram And just like that, Meghan & Harry have made ...

Повеќе »

Бен Афлек во романтичнo бегство на Куба со новата девојка Ана де Армас

Холивудската ѕвезда ја заборава поранешната љубов, глумицата Џенифер Гарнер, со новата Бонд девојка: двајцата беа овековечени заедно во нејзината родна земја, Куба. Збогум, Џенифер Гарнер! Бен Афлек е подготвен да започне нова љубовна приказна со новата партнерка, преубавата глумица Ана ...

Повеќе »

Combi Tris количка од италијанскиот бренд Cam со 25% намалување во продавниците на Крш!

Искористете го попустот и одберете за вашето дететнце најквалитетно и најмодерно. Количката Combi Tris од италијанскиот бренд Cam е еден од најдобрите избори што може да го направите во однос на цена и квалитет. Количката е наменета за деца од ...

Повеќе »

Селин Дион покажа што е  уметност на уличниот стил 

Макро цветови на розов материјал – вакво е здолништето кое го облече Селин Дион. Пејачката ја поздравува пролетта, и носи бран на добро расположение. Селин Дион среде Менхетен навистина одржа лекција по уличен стил, благодарение на креацијата од Оскар дела ...

Повеќе »