Дневни архиви: 11/03/2020

Група Мерак: На старите македонски песни им дадовме нов модерен звук

Познатите македонски песни Една песна, Мајка на Марика, Дојди ми Лено, Чудна жена и Бисера, ги препеаја членовите на групата Мерак со вистински мерак за сечие уво. „На нашата публика сакавме да и подариме стари македонски песни кои се вистински ...

Повеќе »

Не пропуштајте го единствениот попуст од 20% на јакни и чевли во ORIGINAL MARINES (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во брендираните продавници ORIGINAL MARINES во тек се попустите од 20 отсто на јакни и чевли кои не се за пропуштање! Пречекајте ја пролетта во оригинален стил, а тоа ви го овозможува популарната модна марка Original Marines, препознатлива по италијанскиот дизајн и врвниот ...

Повеќе »

Две титули за убавиците од Модно студио Црнокрак во Бејрут на Мис на Европа 2020

Вчеравечер во Бејрут, Либан, се одржа изборот за Мис на Европа 2020. На изборот за убавина Мис Европа, победи убавицата од Франција, титулата Прва придружничка ја освои Литванија, а Втора придружничка е девојката од Украина. – Нашата претставничка, Ангела Јакимовска ...

Повеќе »

Ја препознавате маскиранава ѕвезда? Вака се штити од коронавирусот

На аеродромот во Лос Анџелес ѕвездата се појави во целосна опрема за заштита од коронавирус. Наоми Кемпбел со една фотографија покажува како се заштитува од коронавирусот – целосен костум, маска, заштитни очила и нараквици. „Безбедноста на прво место“, напиша таа ...

Повеќе »

Македонскиот „докотор за пица“ Зоран Јовановски, со своја Академија за пица мајстори во Шведска

За сите оние кои можеби не сте слушнале за него, Зоран Јовановски е еден од најдобирте пица мајстори во Европа кој има потекло од Македонија. Тој е човекот кој својот занает и знаење го научил надвор од Македонија, но решил ...

Повеќе »

Изглед на денот – Никол Кидман во „Гучи“, стил инспириран од седумдесеттите години

За да ја претстави новата серија The Undoing на HBO во која глуми со Хју Грант, актерката избра модна комбинација инспирирана од стилот на седумдесеттите години. Сакото е од модната марка Гучи, поточно од колекцијата Гучи Оргазмик дизајнирана за пролет/лето 2020. View ...

Повеќе »

Принцот Хари наседнал на руски телефонски измамници и си го отворил срцето мислејќи дека зборува со Грета Тунберг

– Бев војник десет години. Нешто се смени во мене со текот на годините, станав свесен за тоа кој сум. Но, моето семејство не го разбра тоа. Потоа се запознав со Меган, жена ми. Жена кога е секогаш преземлива и која ...

Повеќе »