Дневни архиви: 12/03/2020

Како да бидете жена со стил?

Секоја девојка и жена сака да изгледа добро и да има свој сил кој ќе се препознава. Да започнеме од тоа што значи една девојка или жена “да има стил“. Тоа се однесува како да се избере облека која идеално ...

Повеќе »

Нов лак за нокти? Инспирирајте се од трендовските нокти на Џенифер Лопез

Со почетокот на 2020 година, пејачката Џеј Ло особено внимание им посвети на ноктите. По неколкуте трендовски изданија на нокти, овојпат таа пласира нов тренд – долги и  неонско жолти нокти. Тимот кој победува не се менува, па така и ...

Повеќе »

Започнува официјалната продажба: Од утре серијата Samsung Galaxy S20 достапна и во Македонија

 Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd. го објави почетокот на официјалната продажба на трите нови флегшип телефони од Galaxy S20 серијата на домашниот пазар. Продажбата започнува утре, 13. март, по препорачаните малопродажни цени од 53.999,00 МКД за Galaxy S20, 59.999,00 МКД за Galaxy S20+ и 80.999,00 МКД за Galaxy S20 ...

Повеќе »

Изглед на денот: Меган Маркл во фустан во карамела нијаса

После една недела во креации во светли тонови, Меган Маркл се појави облечена во асиметричен фустан со набори во преубава карамела нијанса. View this post on Instagram Sharing an outtake from filming last week for @Queens_CommonWealth_Trust (QCT) as The Duke ...

Повеќе »

Том Хенкс и сопругата Рита Вилсон се позитивни на коронавирус

Двојката е во Австралија каде што актерот снима филм за Елвис Присли. Објавата е постирана на Инстаграм. -Здраво луѓе. Јас и Рита сме долу, во Австралија. Се чувствувавме малку уморни, чувствуваме студ и болка во мускулите. Рита чувствува студ на ...

Повеќе »