Дневни архиви: 16/03/2020

Коронавирус во САД, од Лејди Гага до Хајди Клум: sвездите повикуваат на самоизолација и претпазливост

Многу познати личности на социјалните мрежи ги повикуваат фановите да се однесуваат одговорно, доброволно да прифатат домашен карантин, да го почитуваат сопственото здравје и здравјето на другите. Не само Кина. Не само во Европа. Ковид-19 се рашири и во Соединетите ...

Повеќе »

Кралскиот изглед на денот: Кејт Мидлтон во време на коронавирусот

Војвотката од Кембриџ беше видена во книжарница, близу палатата Кенсингтон, за да купи книги за нејзините деца. Нејзиниот изглед е „кежуал“: фармерки, мокасини, палто и чанта преку рамо. Барем еднаш Кејт Мидлтон (38) изгледа како и секоја друга мајка. Дошла со ...

Повеќе »

Меган Маркл e жртва на иронијата на сатиричната телевизиска емисија

Војводата и војвотката од Сасекс ќе бидат меѓу протагонистите на претстојната телевизиска емисија која по долг период одново заживува. Легендарната емисија е позната по карикатурите на политичките познати личности како и познатите личности од јавниот живот. Ова Меган Маркл едноставно не ...

Повеќе »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (16. до 22 март): Топ знаци на неделата Јарец, Риби и Бик

Оваа недела планетата Меркур го напушта знакот на Водолија за да влезе во Риби: добра вест доаѓа за сите водни знаци! А вие, во кој знак сте родени? Откријте што ви приготвија ѕвездите за оваа недела! Овен: нервозни денови  Драги ...

Повеќе »