Дневни архиви: 17/03/2020

Похувано пилешко со пармезан

Едноставно за подготовка и превкусно јадење, а воедно и еден од најпопуларните специјалитети на италијанската кујна. Дегустријате го пилешкото месо на посебен начин – Поло ала пармиџана. Намирници – 100 грама пченично брашно, 2 јајца, 200 грама лебни трошки, 2 лажици ...

Повеќе »

Вини Харлоу е ѕвезда во пролетната кампања на Steve Madden

Моделката Вини Харлоу ја рекламира новата колекција на Steve Madden за сезоната пролет/лето 2020, на која и таасоработувала.  Вини Харлоу и Стив Меден ги здружија силите во нивната втора соработка на колекција на чевли. Во колекцијата се форсира уличниот стил на ...

Повеќе »

Со нетрпение ја очекуваме новата колекција на Carter`s & OshKosh, наскоро пристигнува!

Пролетта е на прагот, ѝ се радуваме исто толку колку што се радуваме на новата колекција за нашите дечиња од Carter`s & OshKosh. Популарните модни марки продолжуваат да ги диктираат трендовите, но својот пиедестал си го осигураа благодарение на квалитетните и ...

Повеќе »

Не знаете како да му објасните на вашето дете колку е важно миењето раце? Погледнете го ова хит видео!

Возрасните немаат проблем со правилно миење на рацете, но децата се уште не знаат како правилно и детално да ги измијат рачињата. Во времето на коронавирусот пак, најдобриот совет е миење раце. Затоа, не заборавајте на вашите збунети деца. Како ...

Повеќе »

Џенифер Лопез позира за новата колекција на чевли Џеј Ло

Популарната пејачка и глумица изгледа неверојатно во новата кампања за чевли „Џеј Ло“ за сезоната пролет/лето 2020. Џенифер Лопез со здружени сили со марката DSW дизајнираа колекција чевли насловена по неа – Џеј Ло. Дизајните вклучуваат сандали, колоритни модели со ...

Повеќе »