Дневни архиви: 19/03/2020

Милион денари од Златна Рипка во Прилеп

Шестата серија на инстант лозот Златна Рипка донесе уште еден добитник на 1 000 000 денари чија среќна приказна ја слушнавме денес. Благоја Велкоски од Прилеп не посети во просториите на Државна лотарија каде што му ја потврдивме и исплативме ...

Повеќе »

Наоми предизвикана од Шарапова постираше видео како се мијат рацете

Супермоделката Наоми Кемпбел постираше видео на Инстаграм во кое објаснува како правилно се мијат рацете. Безбедност пред се. Ова е мотото на Наоми Кемпбел, која за светски вонредните состојби поради коронавирусот ги користи социјалните медиуми за да ја подигне свеста ...

Повеќе »

Кралскиот изглед на денот: Викторија од Шведска во цветен фустан сличен на оној на нејзината ќерка

Наследничката на престолот сакаше да се прикаже во розово светло за да ги охрабри своите сограѓани да се справат со пандемијата на коронавирусот. На фотографијата направена во домашна атмосфера, принцезата Викторија позира со нејзиниот сопруг, принцот Даниел и двете ќерки, ...

Повеќе »

Коронавирусот не го пренесуваат домашните миленици, потврдуваат ветеринарите

Коронавирусот не го пренесуваат домашните миленици. Тоа го потврдија до сега бројни научници, а сега и водечките ветеринарни организации во светот. Коронавирусот е исклучително врзан за човечкиот род, додека неговиот пренос од диви животни се уште се истражува. Повторуваме – ...

Повеќе »

Вилијам и Кејт и Хари и Меган се огласија на социјалните мрежи со пораки во борба против коронавирусот

Војводата од Кембриџ го избра Твитер за да ја потенцира моќта на неговата земја да остане обединета во тешкиот период на коронавирусот и да започнат хуманитарни донации; војводите од Сасекс пак, апелот за сочувство пристигна на Инстаграм. И двата принца, ...

Повеќе »