Дневни архиви: 20/03/2020

Мини и Макси на Државна лотарија додели уште еден BMW X1

– Пред салонот М – Кар доделивме уште еден автомобил BMW X1 од инстант лозот Мини и Макси. Среќниот добитник на кој денес ги предадовме клучевите од прекрасниот автомобил е Небојша Стошиќ од Скопје, велат од Државна лотарија. Небојша е верен играч на Лото ...

Повеќе »

Гвинет Палтроу напиша љубовно писмо до Италија

Со долг пост објавен на Инстаграм, проследен со видео, актерката објаснува зошто е толку врзана за Италија, земја каде „се враќаме повторно и повторно“. На своите следбеници им порачува : „Останете дома. Направете паста. Јавете се на баба преку FaceTime“. Писмото ...

Повеќе »

Братот на Кејт Мидлтон, Џејмс, во самоизолација им подготвува свечена вечера на своите кучиња

Братот на Кејт ги поминува деновите во домашен карантин во друштво на неговите четириножни пријатели на оригинален начин. И тој не е единствен кој периодот на коронавирусот го минува во друштво на домашните миленици: од Лејди Гага до Ентони Хопкинс ...

Повеќе »

Џенифер Лопез на Инстаграм со влажен изглед и портокалов кармин

Ѕвездата постојано објавува фотографии на социјалните медиуми за да испрати порака на надеж и верба според филозофијата #staysafe. Џенифер Лопез е во постојано движење, но и сè повеќе е зависничка од негата и убавината. И покрај коронавирусот, таа сака да ги ...

Повеќе »