Дневни архиви: 23/03/2020

Ова се најнемилосрдните хороскопски знаци, кај нив нема втора шанса

Кои се хороскопските знаци кои никогаш не даваат втора шанса, а не знаат ни за простување. Можност за втора шанса најчесто се јавува во романтичните врски. Ако е партнерот неверен, дали ќе му простите? Или втора шанса нема ни да ...

Повеќе »

Семос Едукација воведува виртуелни училници за online учење и организира бесплатна online обука за наставници

Семос Едукација овие денови ги отвори своите виртуелни училници за сите слушатели низ цела Македонија за online учење без граници. Во своето 25 годишно искуство како едукативен центар кој нуди повеќе од 300 различни професионални курсеви и повеќегодишно искуство во ...

Повеќе »

Славни дами со кои дизајнерите одбиле да работат зашто не носат број 36

Ова се славни лица кои доживеале одбивање од дизајнерите поради своите килограми, но и покрај тоа останале позитивни и блеснале во облека на некој друг дизајнер – од планетарно популарната Бијонсе до познатата Кло Кардашијан и оскаровката Октавија Спенсер. Бебе ...

Повеќе »

Ѕвездите остануваат дома со стил, и ги повикуваат фановите да седат дома!

Што е во мода во моментов? Да се остане дома. А ѕвездите тоа го прават со стил. Ѕвездите остануваат и понатаму пример за седење дома, и понатаму ги охрабруваат своите фанови, преку социјалните мрежи, да останат во своите домови. Супермоделот ...

Повеќе »