Дневни архиви: 24/03/2020

Црвениот крст на град Скопје во соработка со Државна Лотарија на Република Северна Македонија  со хуманитарна помош за лицата во трето доба за превенција од КОВИД-19

Започнувајќи од денес 24.03.2020 (вторник) Црвен крст на град Скопје со финансиска поддршка од Државна Лотарија на Република Северна Македонија ќе врши дистрибуција на хигиенски средства за самозаштита за себе и домот за ранливите категории на немоќни лица од најзагрозената ...

Повеќе »

Меган Маркл ќе го позајмува својот глас во серијата „Симпсонови“?

Според пишувањето на Mirror, продуцентот на серијата би сакал да ја ангажира војвотката од Сасекс како глумица која ќе го позајми гласот за Лиза Симпсон. По Дизни, Симпсонови. Списокот на професионални ангажмани на Меган Маркл почнува да се дополнува и ...

Повеќе »

Не знаете како да се облечете додека сте во домашна изолација? Овој Инстаграм профил дава супер идеи!

Поради пандемијата на коронавирусот овие денови сите сме затворени дома, а голем број на луѓе и работат од дома. Тоа значи дека мора да се соочиме со некои нови и поинакви навики, а тоа важи и за облеката која ја ...

Повеќе »

Коронавирусот ја уништи продажбата на луксузни производи ширум светот, Burberry објави пад од дури 80 отсто!

Еден од култните британски брендови “Burberry”, зад себе има катастрофална недела во која опадна нејзината вредност, но уште полошо, нејзиниот пад на продажбата во светски рамки е таков што компанијата тоа јавно го објави, велејќи дека се соочува со нешто досега ...

Повеќе »