Дневни архиви: 30/03/2020

За подобра хидратација: НОВО! Eucerin®Hyaluron-Filler Ултралесен хидратантен гел

 Ја хидрира кожата моментно и интензивно во следните 24 часа!   Добро хидрираната кожа има здрав и сјаен изглед. Но многу често се случува да имаме нарушена бариерна функција на кожата, што предизвикува водата да испарува и кожата да ја губи својата влажност, ...

Повеќе »

 Lancome со нова глам пролетна колекција (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Саша Пивоварова е ѕвезда на мејкап кампањата Mert & Marcus x Lancome  Фотографирана од славното дуо Мерт и Маркус, супермоделот Саша Пивоварова позира за новата колекција на   Lancome. Колекцијата е насловена After Dark, а целата кампања е реализирана во гламурен стил. ...

Повеќе »

Направите сами брзо, лесно и ефтино средство за дезинфекција на домот

Какошто вирусот Ковид-19 се повеќе се шири, неопходно е покрај тоа што ќе се заштитите со маска и ракавици, и покрај редовното миење на раце, да го дезинфицирате просторот во кој секојдневно престојувате. Вирусот на рацете останува 10 до 15 ...

Повеќе »

Нов цветен парфем од Марк Џејкобс совршен за потоплите денови

Меган Роше, Каја Гербер и Адут Акеч позираат за новиот парфем на Марк Џејкобс насловен Daisy.Станува збор за свеж, цветен мирис совршен за сезоната на потопли денови.  Моделите позираат во бели фустанчиња во расцутената пролетна природа. Новиот цветен парфем вклучува ноти ...

Повеќе »

& OTHER STORIES го форсира трендот на „паф“ ракави (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Популарната модна марка особено меѓу помладите & OTHER STORIES ја лансираше колекцијата пролет/лето 2020. Акцентот е на шик моделите на мини фустани, долгите фустани и комбинезонките. Од палетата на бои доминираат минт-зелената, виолетовата и белата нијанса. Роматичните паф ракави се во ...

Повеќе »

Зајакнете го веднаш имунитетот со оваа супа од морков, лук и ѓумбир

Оваа вкусна и здрава супа го подигнува имунитетот, па затоа вклучете ја почесто во вашето мени на исхрана. Потребни намирници – 1 кг моркови, 1 кромид, 3 чешниња лук, 1 см корен од ѓумбир, половина лажичка лута толчена пиперка, половина лажичка ...

Повеќе »

TIME AFTER SUNSET, поглед на пролетната колекција на MASSIMO DUTTI

Малгосија Бела е лице во новата кампања на шпанската модна марка Масимо Дути за пролет 2020. Кампањата е снимена во Мајами, Флорида, а насловена е TIME AFTER SUNSET. View this post on Instagram TIME AFTER SUNSET ⎮ Explore the precious illusions ...

Повеќе »