Дневни архиви: 31/03/2020

Вирози и како да се заштитиме од нив? Има ли домашни производи со витамини за зголемување на имунитет?  

Најсигурен начин за заштита од вирози се витамините и храната, односно внесувањето прехранбени производи богати со широк спектар витамини. Наспроти верувањето дека зимата, ладното време или пак премините од една во друга сезона се погодни за појава на вирусни инфекции, ...

Повеќе »

Селест Барбер, икона на убавина што треба да ја следите од изолација на Инстаграм , ќе ве насмее до солзи!

Со нејзината неверојатна самоиронија, австралиската комичарка Селест Барбер вреди да ја следите на Инстаграм доколку сакате да се насмеете во деновиве на изолација. Сигурни сме дека ќе ве расположи. View this post on Instagram Same Bella, same. #celestechallengeaccepted #celestebarber #funny ...

Повеќе »

Збогум на Хари и Меган Маркл: Се затвора веб-страницата и профилот на Инстаграм на Сасекс Ројал

Од 1 април Сасекс повеќе нема да ја претставува круната. Двојката ги поздрави своите над 11 милиони следбеници со зборови на надеж во ова тешко време за човештвото и со ветување дека ќе ја продолжат својата работа. Во меѓувреме, по ...

Повеќе »

MANGO ‘ROMANTIC VIBE’ едиторијал за пролет 2020

Моделот Луна Бијл позира за едиторијалот на Mango насловен Romantic Vibe.  Манго ни ги претставува пролетните модни парчиња и како да ги носиме и комбинираме со нов едиторијал насловен Romantic Vibe. Холандската убавица носи различни модни комбинации од фустани до панталони и ...

Повеќе »

Ријана со две насловни страници на британскиот Вог

Насловните две страни на мајското издание на британскиот Вог ги краси Ријана.  Пејачката и дизајнерка на спортска облека и козметика, Ријана, е фотографирана од Стивен Клејн, облечена во Барбери изглед на првата насловна страница. На втората насловна, таа носи палто од ...

Повеќе »