Monthly Archives: април 2020

Џиџи Хадид и Зејн Малик чекаат девојченце

Веста доаѓа од TMZ откако многу фанови забележаа повеќе розови детали како доминираат на Инстаграм фотографиите на супермоделката, а и посебниот подарок од сестра ѝ Бела, беше „сомнителен“ знак… Во меѓувреме, мајката Јоланда ја потврди најавата, воодушевена дека Бела носи ...

Read More »

Првомајски рецепт: Како да подготвите совршени плескавици и ќебапчиња

Иако многумина ќебапчињата и плескавиците ги купуваат веќе подготвени во месарниците, најдобра идеја е сами да ги подготвите – така се највкусни! Често се смета дека вусните ќебапчиња и плескавици содржат различни „тајни состојки“, но најволшебното решение е всушност во ...

Read More »

Се роди првото дете на британскиот премиер Борис Џонсон и неговата свршеница Кери Симондс

Момченце е !, вакви беа насловите на британските весници кои ја соопштија веста за раѓањето на новиот член на семејството на премиерот Борис Џонсон. Во зората на 29 април, во Лондон се роди првото дете на британскиот премиер Борис Џонсон ...

Read More »

Како да го вратите полниот сјај на дехидрираната кожа?

Правилна хидратација на кожата е клучот за нејзиниот сјаен изглед.  Кожата е сложен дел од телото на кое му е потребна вода за правилно да функционира. Кога нејзиниот природен заштитен слој е оштетен, таа ја губи влажноста и станува склона ...

Read More »

Онлајн играч на Лото 7 доби 6-ка вредна над 5.000 евра

Најголемата добивка од претходното коло Лото 7,  во вредност од 348.297,50 денари, е 6-ка од одиграна комбинација преку онлајн платформата на Државна лотарија. Извлекувањето од коло 33 се реализираше на 25 април, во сабота. Добитникот, со иницијали Р.Т верува во ...

Read More »

Листа на желби: Ја сакаме оваа чантичка од Masssimo Dutti

Се надеваме дека полека но сигирно светот полека се враќа во нормала, и дека продавниците во шопинг моловите наскоро ќе бидат отворени. Па, дали сте подготвени за шопинг? На листата на желби ја издвојуваме оваа кожена чанта од Masssimo Dutti. Кожената ...

Read More »

Поглед на новата колекција на Levi’s, позира Хејли Болдвин (ФОТО + ВИДЕО)

Глумецот Џејден Смит и Хејли Болдвин се ѕвезди во новата кампања на Levi’s. Во очи на пандемијата Levi’s ја сними Фестивал кампањата за која позираат Хејли Болдвин Бибер и Џејден Смит. Фотосесијата го претставува младиот дух во ова непредвидливо време. ...

Read More »

Што вашите нокти говорат за вашата здравствена состојба

Многу нешта дознаваме преку нашите нокти, особено кога е здравјето во прашање. Погледнете си ги ноктите и ако забележите еден од овие знаци, проверете за што се работи, на време. Жолтеникави нокти или „здебелени“ нокти Ноктите кои се пожолтени или ...

Read More »

Здрави намирници кои го убиваат гладот

Киселите краставички, јаткастите плодови, јаболката се само еден дел од видовите храна после која нема да посакате друга храна и ситоста ќе трае подолго од вообичаено. Јајца  Протеините од јајцата ќе направат да бидете сити до доцниот ручек. Истражувањата покажаа ...

Read More »

Мајли Сајрус со маска од Гучи во комбинација со војнички стил

Популарната пејачка се прошета низ улиците на Лос Анџелес во унисекс војнички изглед – со црна маица и маскирни панталони. На лицето пак, носи заштитна маска со потпис на луксузната модна марка Гучи. View this post on Instagram April 23, ...

Read More »