Дневни архиви: 03/04/2020

Опра Винфри донираше 10 милиони долари за сиромашните и гладните

Славната водителка Опра Винфри објави дека донира 10 милиони долари за да ги поддржи напорите во борба против коронависрусот во САД, а тоа вклучува и осигурување на храна за загрозените Американци. Винфри, една од најбогатите и највлијателните Американи, тоа го ...

Повеќе »

Кралски изглед на денот: Летиција од Шпанија работи во домашна атмосфера со мокасинки

Шпанија доживува тежок период поради итните случај од коронавирусот. Па дури и кралицата Летиција, во време на коронавирусот работи од дома. И во оваа прилика си дава малку одмор, барем одмор за стапалата. Кралицата на Шпанија работи од Платата Зарзуела. ...

Повеќе »

Изглед на денот: Хилари Даф со хит фармерки за пролет/лето 2020

Најдобри пријатели на една ѕвезда во слободното време? Пар „искинати“ фармерки. Фармерките кои ги носи глумицата Хилари Даф се хит во најава за сезоната пролет/лето 2020. Станува збор за „бојфренд“ модел во светла тексас нијанса и „искинати“, иснпирирани до 90-те ...

Повеќе »

Балансирано до рамномерна исхрана. Како да се храниме здраво?

Витамините и минералите се неопходни за нормално функционирање на организмот и за непречено одвивање на сите процеси. Нивното влијание врз развојот на организмот и воопшто здравјето, е огромно. Сите процеси во организмот се поврзани на различни начини, и недостатокот на ...

Повеќе »

Индустриски заштитни маски кои го штитат здравјето на секој од вас

Индустриските заштитни маски или маските за заштита станаа нужна потреба на секој граѓанин, со цел за заштита од повеќе фактори кои се причинители за зголемување на здравствените проблеми кај луѓето. Во време на пандемја од коронавирус кој го зафати целиот ...

Повеќе »

Не мора да се видиме за да испиеме кафе заедно

На нас останува да најдеме начин да бидеме блиски и безбедни, без притоа да се откажеме од омилените активности, како што е пиење на омиленото свежо мелено кафе. Огромна е нашата желба секојдневно да бидеме во контакт со други луѓе, ...

Повеќе »

Колекција на костими за капење од Zara за пролет/лето 2020

Моделот Едита Вилкевичуте ја претстави новата колекција на костими на капење од Zara за сезоната пролет/лето 2020.  Шпанската модна марка Зара ја претстави со нов тренди водич новата колекција на костими за капење. Колекцијата е дизајнирани за различни вкусови, а ...

Повеќе »