Дневни архиви: 04/04/2020

Едноставни трикчиња за суперзабавно цртање со вашите деца

Не треба да сте природно надарени за цртање ни вие ни вашите деца. Овие многу едноставни совети и идеи можат да ви помогнат да направите успешни и многу интересни цртежи, а потоа боичките во раце – и на боење! Освен ...

Повеќе »

Збогум на дизајнерот на чевли, Серџо Роси

Италијанскиот дизајнер на чевли Серџо Роси почина на 85 годишна возраст. Позитивен на коронавирус, славниот дизајнер на чевли Серџо Роси почина во болницата Буфалини во Чесена, каде што беше хоспитализиран цела недела. Коронавирусот не избира дали си славен или не. ...

Повеќе »