Дневни архиви: 08/04/2020

Кери Симондс, бремената девојка на англискиот премиерот Борис Џонсон е во солзи, кралицата Елизабета ја смирува

Британската кралица испрати порака до бремената девојка на англискиот премиер: „Вие сте во моите мисли и посакувам Премиерот наскоро да ја напушти болницата“, напиша кралицата Елизабета. Кери Симондс, 32-годишната девојка на Борис Џонсон (55), се расплакала кога дознала за хоспитализација ...

Повеќе »

Државна лотарија отвори нова благајна за исплата на добивки од игрите на среќа 

Државна лотарија најавува дека во Скопје, започна со работа нова благајна за исплата на добивки од игрите на среќа, Благајната се наоѓа во непосредна близина на Порта Буњаковец, на адреса бул. „Партизански одреди“, број  23. Работното време на благајната за ...

Повеќе »

И писателката на „Хари Потер“, Џ.К. Роулинг заразена од коронавирус, ја открива техниката за полесно дишење

Иако не била тестирана, авторката на „Хари Потер“ открива дека ги доживеала сите симптоми на КОВИД-19, но се опоравила целосно. Џ.K. Роулинг страдала од симптомите на Ковид-19 цели две недели, но како што пишува „целосно закрепнала“. Креаторката на сагата „Хари ...

Повеќе »