Дневни архиви: 13/04/2020

Вработените во „Гранд кафе“ ја одржуваат насмевката на лицата на потрошувачите

Нашите животи се променија. Одеднаш престанавме да излегуваме од домовите, заштитувајќи се себеси, но и другите. Сепак, екои од нас, и покрај се’, секојдневно се на своите работни позиции и ни овоможуваат и понатаму да ги уживаме секојдневните мали , ...

Повеќе »

Ѕвездите и во изолација уживаат во сончевите зраци

Остануваме дома, да, но со појавата на првите сончеви зраци добро е да се обидеме да излегуваме почесто на балкон или во двор и да ги користиме бенефитите на сонцето, бидејќи премногу време минуваме меѓу четирите ѕида. Првото сонце носи ...

Повеќе »

Преубави на изглед, превкусни за непцето – Чоколадни велигденски јајца

Совршен десерт за велигденските празници, а и самата подготовка е многу едноставна. Намирници – 12 чоколадни јајца (може и киндер јајца), 150 грама крем-сирење, 30 грама шеќер во прав, 1 лажица сок од лимон, 1 лажиче ванилин шеќер, 150 грама ...

Повеќе »

Овие 4 работи го слабеат имунитетот, знаеме нема да ви се допадне оваа вест

Во изолација сте, се обидувате да се храните здраво, пиете витамини, се грижите за здравјето. Но напразно е ако ги конзумирате редовно овие 4 работи. Денес силниот имунитет особено е важен. Затоа треба да внимавате на некои навики, за почеток, ...

Повеќе »