Дневни архиви: 14/04/2020

Три здрави и превкусни нискокалорични сосови кои треба да ги дегустирате

Една од грешките кои ги правиме кога внимаваме на исхраната, а сепак немаме никакви резултати во процесот на слабеење, е употребата на различни сосови со кои ја разубавуваме избраната храна и салатите. Речиси сите сосови кои ги гледаме на полиците ...

Повеќе »

5 причини зошто да не ги губите тие вишок 5 килограми

Би биле пресреќни ако ги загубите тие пет килограми кои ги сметате за вишок на вас, нели? И цврсто сте убедени дека баш токму тој ситен вишок најтешко се отстранува. Вежбате, гладувате, пробувате секакви диети, ама ништо. Можеби овие 5 ...

Повеќе »

Ве мачи пролетната алергија? Вклучете ја оваа напивка во секојдневното мени

Оние кои ги мачи пролетната алергија добро ги знаат нејзините симптоми – нервоза, затнати синуси, чувствителни и насолзени очи…Секако, симптомите се кај секого различни, но поголем број на луѓе истакнуваат дека чувствуваат хроничен замор. Пролетната алергија може да го наруши ...

Повеќе »

Пресметајте го вашиот годишен број и откријте што ви носи 2020 година

Што ви носи 202о година? Нумерологијата има одговори. Постапката за да го пресметате вашиот годишен број е следна – Запишете ги денот и месецот кога сте родени и додадете ја актуелната година 2020. На пример, ако сте родени на 12.05 ...

Повеќе »

Гугл следи колку сме дисцпилинирани со мерките за дистанцирање, еве ги резултатите за Македонија

Услугата на Гугл – “COVID-19 Community Mobility” го прикажува движењето на корисниците, а неодамна излезе извештај и за Македонија. Инаку, овие извештаи имаат цел да им помогнат на здравствените организации кои работат на донесување мерки за граѓаните, за попуштање или ...

Повеќе »