Дневни архиви: 16/04/2020

Акција „Биди супер-херој, почитувај ги мерките за заштита!” реализирана во Штип

Во време на активна и секојдневна борба со COVID-19, нашите вистински супер-херои и супер-хероини се всушност околу нас – здравствените работници, вработените во маркети, текстилните работници, полицијата, војската, пожарникарите. Сите оние кои се на своето работно место секојдневно, за ние ...

Повеќе »

Книгата која промени доста животи на подобро – „Будење на свеста” стана бестселер

Будење на свеста, книга дефинирана како комплетен водич за лична и колективна преобразба и основа за личен развој, од Катерина Ангеловска и Радован Витошевиќ, стана една од најбараните книги во последниот период. Иако помина само една година од нејзината официјална ...

Повеќе »

Ѕвезди на онлајн продажбата – фармерки од Бершка со балон крој

Во сенка на корона-кризата модата едвај живее, а со неа и најголемите трендови на сезоната. Ова се најпродаваните панталони од Бершка што се однесува до онлајн продажбата. Листата на бестселери во категоријата на панталони ја предводат овие „карго“ фармерки со ...

Повеќе »