Дневни архиви: 17/04/2020

ВКЛУЧИ СЕ ЗА СРЕЌА, ИГРАЈ ОНЛАЈН ЛОТО 7 И ЏОКЕР #СедиСиДома

Државна лотарија, од денес, со кампања „300 + 100“ за поддршка на онлајн учество во игрите на среќа Лото7 и Џокер Државна лотарија, се придружува кон апелот за останување дома и за учесниците во игрите на среќа Лото 7 и Џокер, ...

Повеќе »

Џенифер Лопез и Алекс Родригез планираат свадба во Италија што е можно поскоро по коронавирусот

Тоа ќе биде најочекуваната свадба на годината, која требаше да се случи порано, но беше одложена поради пандемијата. Но, според написот на „Us Weekly“, двојката е подготвена со церемонија во Италија во присуство на неколку пријатели и роднини да го ...

Повеќе »

За Шерон Стоун вистинско откритие овие денови е – шпоретот

Прочитајте книга, гледајте филм, слушајте музика, посветете се на хобито, следете ги упатствата за заштита од коронавирусот на Интернет: во карантин може да се прави сè. Но, вистинското откритие за многумина овие денови е – шпоретот. И sвездите не се исклучок. ...

Повеќе »

Вака изгледала Ирина Шајк во тинејџерските денови, нема да ја препознаете

Ирина Шајк на Инстаграм сподели фотографија од времето кога имала 14 години. Супермоделот објави фотографија од 2.000-та година, година кога всушност за првпат почна да се појавува на модните писти. View this post on Instagram 14 A post shared by ...

Повеќе »

Зен карантинот на Арнолд Шварценегер

Што би можело да биде порелаксирачко од тоа да гледате две среќни животни како бркаат еден со друг на зелен тревник? За Арнолд Шварценегер, ништо. ВИДЕОТО МОЖЕ ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ – ТУКА.  Поради оваа причина, актерот им предложи на своите ...

Повеќе »