Дневни архиви: 18/04/2020

НОВИ РЕГИОНАЛНИ БЛАГАЈНИ НА ДРЖАВНА ЛОТАРИЈА ЗА ИСПЛАТА НА ДОБИВКИ НАД 5 000 денари

Државна лотарија, со цел да одговори на барањата на играчите, отвора нови регионални благајни за исплата на добивки од игрите на среќа Лото7, Џокер и инстант лотарија, во вредност над 5 000 денари. Во мапата на благајни на Државна лотарија, ...

Повеќе »

Поглед на новата кампања на ZARA за сезоната пролет/лето 2020

Моделите Лекси Болинг, Џулија Нобис, Саша Квинбај, Мона Тугард, Еби Шемпион и Ксинг се ѕвезди во кампањата на шпанската модна марка Зара за пролет-лето 2020. Фотосесијата е реализирана од познатиот фотограф Стивен Мејсел. За сезоната на топли денови, модната марка ...

Повеќе »

Грофицата Софи од Весекс готви шпагети за британски лекари и медицински сестри

Омилената снаа на кралицата Елизабета, облечена во престилка, маска и нараквици почна да готви тестенини за лекарите и медицинските сестри. Сопругата на Едвард, четвртото дете на британсаката кралица, е многу активна во хуманитарните акции за време на корона-кризата. View this ...

Повеќе »