Дневни архиви: 21/04/2020

Управувањето со јавните претпријатија е резервирано за мажите

Родовата еднаквост значи дека жените и мажите, еднакво треба да уживаат исти права, ресурси, можности и заштита во општеството. На глобално ниво, постигнувањето на родова еднаквост е од приоритетна важност и се користат различни методи за да се урнат сите ...

Повеќе »

4 природни лекови во борба против пролетните алергии

Пролетта за најголем дел од нас е вистинско задоволство, но сепак оние кои имаат пролетни алергии не се радуваат толку на оваа сезона. Од година в година бројот на луѓето кои страдаат од пролетна алергија се зголумува. Како да си ...

Повеќе »

Епидемиолог кој стана вистинска ѕвезда! Со неговиот лик има од крофни до маички и чаши…

Американскиот епидемиолог Ентони Фаучи има 79 години, член е на кризниот штаб на Белата куќа и моментно е најголема ѕвезда во САД, толку стана славен што Американците на него гледаат како на холивудска ѕвезда. Неговиот лик се носи отсликан на ...

Повеќе »

Џулија Робертс го избркала сопругот од дома

Парот Џулија Робертс и Даниел Модер (кој работи како снимател) повторно влегоа во голема кавга. Наводно, сега станува збор за нешто многу посериозно откако глумицата одлучила да го избрка од дома сопругот. Причина за тоа? Вилата во којашто живеат во ...

Повеќе »

Почна да функционира првата монобренд продавница Guess, застапени се линиите Guess, Guess Jeans и Marciano by Guess

Одлична вест за љубителите на брендот „Guess“. Во Скопје почнува да функционира првата монобренд продавница Guess, во која ќе биде застапена женска, но и машка колекција. Купувачите можат да ги најдат своите омилени парчиња на виртуелната продавница на www.fashiongroup.com.mk, а со ...

Повеќе »

Сури Круз наполни 14 години, роденден прославен во домашна атмосфера

Карантински роденден имаше една од најпознатите тинејџерки: Сури Круз, ќерката на Кејти Холмс и Том Круз, наполни 14 години на 18 април. Роденденот мораше да се прослави во домашна атмосфера, но мама Кејти Холмс, која отсекогаш ја чувала Сури подалеку ...

Повеќе »

Хари и Меган Маркл во војна против британските таблоиди, тие ги уништуваат животите на луѓето!

Војводите од Сасекс објавија досега невидена изјава во која потенцираат дека никогаш не сакаат повторно да имаат билокаква релација со The Sun, The Daily Mail, The Mirror и Express, наведувајќи: „Тие ги уништуваат животите на луѓето“. Меган Маркл и принцот ...

Повеќе »