Дневни архиви: 22/04/2020

H&M откри со кого ја реализира новата соработка, колекцијата од утре во продажба

Позната е соработката на модниот гигант H&M со славните дизајнерски имиња и бреднови. Но, годинава нивниот избор е неочекуван. Следната соработка на H&M ќе биде со еден англиски бренд кој не и е баш познат на јавноста. Станува збор за Desmond & ...

Повеќе »

Софија Вергара е ѕвезда на новата кампања за чанти на Долче и Габана

Софија Вергара е главно лице во новата кампања на италијанската модна марка Долче и Габана насловена Devotion.  Кампањата е снимена во луксузна сончева вила во близина на кристално синото море и во цветна градина. Чантите Devotion од летната колекција на славната креаторска двојка, ...

Повеќе »

Мишел Обама им чита на децата „онлајн“ од нејзините омилени книги од детството

Поранешната американска прва дама започна со серијата видеа на Интернет, насловена Понеделници со Мишел, стриминг настан на „Јутјуб“ и „Фејсбук“ за време на кој, секој понеделник во следните четири недели, ќе чита некои од своите омилени детски книги за малите, ...

Повеќе »

Поранешната сопруга на Ерос Рамацоти онлајн ги забавува фановите

Едно е сигурно: Мишел Хунзикер, поранешната сопруга на пејачот Ерос Рамацоти, која е позната водителка, знае да предизвика насмевка кај своите следбеници дури и во време на коронавирус. По пнлајн-вежбите споделени со обожавателите, следуваа лекциите за пеење, но русокосата убавица ...

Повеќе »