Дневни архиви: 27/04/2020

Што вашите нокти говорат за вашата здравствена состојба

Многу нешта дознаваме преку нашите нокти, особено кога е здравјето во прашање. Погледнете си ги ноктите и ако забележите еден од овие знаци, проверете за што се работи, на време. Жолтеникави нокти или „здебелени“ нокти Ноктите кои се пожолтени или ...

Повеќе »

Здрави намирници кои го убиваат гладот

Киселите краставички, јаткастите плодови, јаболката се само еден дел од видовите храна после која нема да посакате друга храна и ситоста ќе трае подолго од вообичаено. Јајца  Протеините од јајцата ќе направат да бидете сити до доцниот ручек. Истражувањата покажаа ...

Повеќе »

Мајли Сајрус со маска од Гучи во комбинација со војнички стил

Популарната пејачка се прошета низ улиците на Лос Анџелес во унисекс војнички изглед – со црна маица и маскирни панталони. На лицето пак, носи заштитна маска со потпис на луксузната модна марка Гучи. View this post on Instagram April 23, ...

Повеќе »

Модата и коронавирусот: Во тренд се заштитните маски од популарните модни марки

Во периодот кога цел свет размислува за заштита на сопственото здравје и здравјето на најблиските, модните марки почнаа да лансираат дизајнерски заштитни маски. Ако до лани, наш приоритет беше да го избереме вистинскиот пар чевли што треба да го облечеме в ...

Повеќе »

Ричард Гир повторно стана татко! Неговата млада сопруга му роди уште едно дете

Се роди третото дете на холувудкста ѕвезда Ричард Гир кој, инаку, има 70 години. Александра Силва, шпанска активистка и ќерка на поранешниот потпресетадел на Реал Мадрид, на познатиот глумец му роди дете – Александар, во 2018 година. Но многу набрзо, ...

Повеќе »