Дневни архиви: 29/04/2020

Како да го вратите полниот сјај на дехидрираната кожа?

Правилна хидратација на кожата е клучот за нејзиниот сјаен изглед.  Кожата е сложен дел од телото на кое му е потребна вода за правилно да функционира. Кога нејзиниот природен заштитен слој е оштетен, таа ја губи влажноста и станува склона ...

Повеќе »

Онлајн играч на Лото 7 доби 6-ка вредна над 5.000 евра

Најголемата добивка од претходното коло Лото 7,  во вредност од 348.297,50 денари, е 6-ка од одиграна комбинација преку онлајн платформата на Државна лотарија. Извлекувањето од коло 33 се реализираше на 25 април, во сабота. Добитникот, со иницијали Р.Т верува во ...

Повеќе »

Листа на желби: Ја сакаме оваа чантичка од Masssimo Dutti

Се надеваме дека полека но сигирно светот полека се враќа во нормала, и дека продавниците во шопинг моловите наскоро ќе бидат отворени. Па, дали сте подготвени за шопинг? На листата на желби ја издвојуваме оваа кожена чанта од Masssimo Dutti. Кожената ...

Повеќе »