Дневни архиви: 30/04/2020

Џиџи Хадид и Зејн Малик чекаат девојченце

Веста доаѓа од TMZ откако многу фанови забележаа повеќе розови детали како доминираат на Инстаграм фотографиите на супермоделката, а и посебниот подарок од сестра ѝ Бела, беше „сомнителен“ знак… Во меѓувреме, мајката Јоланда ја потврди најавата, воодушевена дека Бела носи ...

Повеќе »

Првомајски рецепт: Како да подготвите совршени плескавици и ќебапчиња

Иако многумина ќебапчињата и плескавиците ги купуваат веќе подготвени во месарниците, најдобра идеја е сами да ги подготвите – така се највкусни! Често се смета дека вусните ќебапчиња и плескавици содржат различни „тајни состојки“, но најволшебното решение е всушност во ...

Повеќе »

Се роди првото дете на британскиот премиер Борис Џонсон и неговата свршеница Кери Симондс

Момченце е !, вакви беа насловите на британските весници кои ја соопштија веста за раѓањето на новиот член на семејството на премиерот Борис Џонсон. Во зората на 29 април, во Лондон се роди првото дете на британскиот премиер Борис Џонсон ...

Повеќе »