Daily Archives: 01/05/2020

Целерот е нов ѓумбир, еве зошто е моќен за здравјето

Целерот има бројни здравствени предности, затоа е и наречен нов ѓумбир. Некои од сличностите на целерот и ѓумбирот е во тоа што обата имаат против-воспалителни својства и ја намалуваат надуеноста. Во народната медицина целерот е одамна познат како лек против ...

Read More »

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА МАЈ 2020, многу љубов за воздушните знаци!

Во мај, планетата Венера ќе го продолжи својот долг транзит во знакот на Близнаци, донесувајќи многу среќа во љубовта за сите воздушни знаци. А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви резервираа ѕвездите за месец мај! ...

Read More »

Линдзи Лохан против Меган и Хари: Парот ја загрозува приватноста на ѕвездите

Американската глумица и поп пејачка Линдзи Лохан е против Хари и Меган Маркл кои се преселија во Лос Анџелес. Таа изјавила дека „не е задоволна од нивното присуство во Малибу“. Причината за оваа изјава е што според глумицата популарниот пар ...

Read More »

Вупи Голдберг готви на „Тик Ток“, резултатот е катастрофален

Вупи во полно расположение со хумор и доза на иронија, го објаснува нејзиниот подвиг во видеото на Тик Ток, прецизирајќи дека никогаш не била добра во готвењето. И резултатот го докажува тоа. Рецептот што актерката би сакала да го подготви е ...

Read More »

Протеинска исхрана: 15 видови на храна најбогата со протеини од растително и животинско потекло

Зошто се важни протеините? Протеините се хранливи материи кои имаат три основни улоги во организмот. Енергетска улога -тие се неопходни за правилно функционирање на нашето тело. Улога на градители – тие учествуваат во создавање на сите живи ткива на телото, ...

Read More »

Постои калорична храна која е здрава и која помага за слабеење? Еве ја комплетната листа

Доаѓањето на летото е најдобриот изговор да почнеме да се грижиме за нашето тело преку храна, со цел подобро да се чувствуваме и да ги изгубиме оние вишок килограми што ги акумулиравме во текот на есента и зимата и кои ...

Read More »