Daily Archives: 06/05/2020

Уживање во најдобрите филмови и серии со Samsung QLED телевизорите и HBO GO

Во првите четири месеци на 2020 година, гледаноста на телевизијата во Македонија порасна за рекордно ниво според истражувањата на Nielsen. Голем раст е забележан и на светско ниво. Меѓутоа, како вистински хит помеѓу телевизиските гледачи се покажаа сервисите за стримање, ...

Read More »

Виртуелна Мет гала, за првпат во историјата

За првпат големиот моден и уметнички настан во организација на њујоршкиот музеј за современа уметнот Метрополитен во соработка со модното списание Вог, односно уредничката Ана Винтур, Мет-Гала не се одржа на традиционален начин. Настанот беше откажан поради пандемијата од Ковид-19. ...

Read More »

Последиците од стресот и како да се намали

Стресот предизвикан од разни причини може да има сериозни и трајни последици врз здравјето. Но, постојат голем број начини како да се спречи тоа, или барем последиците од стресот да се ублажат. Здравите навики, како физичката активност и здравата исхрана ...

Read More »

Превкусен похован сладолед кој не се пржи

Ако се плашите да пробате да направите пржен сладолед, ви предложуваме да го пробате овој превкусен рецепт на похован сладолед кој не треба да го пржите. Потребни намирници – сладолед со вкус по желба, 125 грама корнфлекс, 100 грама бисквити Petite Beurre, ...

Read More »

Џуди Денч е најстара ѕвезда што ја краси насловната на Вог

Џуди Денч има 85 години, но воопшто не изгледа и не се чувствува така.  Таа е најстарата дива што е овековечена на насловната страница на Вог. Бела коса и брчки на лицето, глумицата позира во природно издание за насловната за ...

Read More »

Хејли Болдвин ја претставува новата колекција на LEVI’S

Преубавата Хејли Болдвин е ѕвезда на новата рекламна кампања на LEVI’S . Раперот Жаден Смит и прави друштво во кампањата. LEVI’S ја лансираше новата модна кампања во која главни ѕвезди се популарните Хајли Болдвин и Жеден Смит.  Низ целата кампања провејува ...

Read More »

Голема хуманитарна акција на асоцијацијата на приредувачи на игри на среќа – АПИС

Групацијата Новоматик во Македонија (Адмирал, Астра и Казино Фламинго хотел) и Апекс Македонија одлучија да донираат медицинска опрема во вкупна вредност од 200.000 евра! Како општествено одговорни компании, Групацијата НОВОМАТИК во Македонија (Адмирал, Астра и Казино Фламинго Хотел) и АПЕКС ...

Read More »