Дневни архиви: 07/05/2020

Македонските лото играчи најмногу играат броеви во низа

Во коло 36 се радувавме на 166 (сто шеесет и шест) 6-ки, постигнати низ целата земја, благодарение на 6-те извлечени броеви во низа, велат од Државна лотарија. Во над 1 000 извлекувања на Лото игрите на среќа во организација на Државна лотарија, од 3 мај ...

Повеќе »

Бестселер од MANGO, овој фустан ќе го обележи летото 2020

На врвот на листата на најпродавани фустани за пролет 2020 се наоѓа овој макси фустан со романтични точки. Фустанот има прилагодлив ремен и врзување околу вратот што дополнително додаваат на женственоста. Нас не освои од „прва“.

Повеќе »

Арчи и принцот Хари како дете: сличноста меѓу двајцата е впечатлива

Синот на Хари и Меган Маркл, кој беше фотографиран за неговиот прв роденден, е идентичен со принцот Хари кога бил на негова возраст, ако ги споредите фотографиите. со споредување на фотографиите помеѓу двајцата. На фотографијата на која Лејди Дајана го ...

Повеќе »

Необјавени фотографии за љубовта на Ричард Гир и Александра Силва: Ти си љубовта на мојот живот! (ФОТО)

Александра Силва, која е сопруга на актерот од 2018 година, на Инстаграм објави три никогаш невидени фотографии од нивната свадба. А тука се и неговите зборови полни со љубов: „Денес е денот кога се оженив со најубавиот човек што некогаш ...

Повеќе »

Лекови кои предизвикуваат зголемена телесна тежина, а не сте свесни за тоа

Одредени лекови можат за неколку недели да ви додадат и пет, шест килограми, затоа ако знаете дека со земање на некој лек може да се здебелите треба од почеток да водите сметка за исхраната. Често и лекарите не истакнуваат дека ...

Повеќе »