Daily Archives: 08/05/2020

Државна лотаријa додели уште еден автомобил BMW X1

Државна лотарија продолжува да ниже среќни приказни кои ги раскажуваат нашите најсреќни добитници. Еден од нив е и Валентин Христовски од Битола на кој му се предадени клучевите од прекрасниот BMW X1. Валентин, пресреќен, ја раскажа својата среќна приказна пред ...

Read More »

„Хенкел“ и „Саманта доо“ донираа производи на Црвен крст за лична хигиена во износ од 1.230.000 денари за најранливите категории

Денеска, „Хенкел” во соработка со својот долгогодишен деловен партнер „Саманта доо“, како општествено одговорни компании, донираа производи за лична хигиена во пазарна вредност од 1.230.000 денари (20,000 евра) на општинските организации на Црвен крст во Прилеп, Куманово, Карпош и Бутел ...

Read More »

Зголемете го успехот на вашата онлајн продавница: Како до поголем успех и профит во онлајн просторот

Во време кога популарноста на онлајн сајтовите се зголемува од ден на ден и се поголем број на луѓе купуваат онлајн, пред се поради ситуацијата со коронавирусот, сега можете и вие да размислувате како да го зголемите успехот на вашата ...

Read More »

Фреја Беа позира во домашна атмосфера за новата колекција на Zara 

Пандемијата продолжува да ги блокира модните настани и претставувањето на новите колекции, но Zara најде оригинален начин за да ги презентира пролетните модни парчиња. Моделот Фреја Беа Ериксен позира во домашна атмосфера, облечена во неутрални нијанси кои доминираат во колекцијата – ...

Read More »

Нов документарен филм за мистериозната смрт на Натали Вуд

Холивуд крие повеќе мистерии кои се уште не се решени, пишува Мајкл Шулман во неговиот осврт за документарецот посветен на глумицата Натали Вуд насловен  Natalie Wood: What Remains Behind. Смртта на легендарната холивудска ѕвезда Натали Вуд во 1981 година не беше ...

Read More »

Над 2.000 корисници и 70 компании за една недела се дел од Challenger Дома

Точно пред една недела преку продавниците за апликации на мобилните телефони, iOS или Android, 2.000 македонски корисници ја симнале #ChallengerДома а 70 компании се директно вклучени, велат тимот на Challenger. Тоа за нив значи дека граѓаните и компаниите се свесни за потребата на апликацијата ...

Read More »