Daily Archives: 14/05/2020

Samsung QLED 8K и 4K 2020 телевизорите достапни и на домашниот пазар  

  Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd. го најави почетокот на официјалната продажба на новите QLED 8K и 4K модели на телевизори за 2020. година на домашниот пазар. Помеѓу најновите модели на Samsung телевизори посебно се истакнува Q950TS QLED 8K, флегшип уредот за 2020 ...

Read More »

Компири полнети со јајца и пармезан, мора да ги пробате

Го обожаваме компирот на сите начини, а ова е еден од начините на кој, веројатно, не сте го пробале. Превкусен е и лесно се подготвува. Намирници – 2 големи компири, 4 јајца, 40 грама путер, 100 грама пармезан. Подготовка Прво, ...

Read More »

Меган Маркл го напушти кралското семејство затоа што беше помалку важна од Кејт, се тврди во книгата „Интимни мемоари од кралицата Мери до Меган Маркл“

Во книгата „Палата Кенсингтон: Интимни мемоари од кралицата Мери до Меган Маркл“, која предизвикува сензација во Велика Британија, новинарот Том Квин ја открива позадината на сите познати станари на познатата палата. Амбициозната и драматична Меган стана премногу глумица и затоа ...

Read More »

РАМСТОР МОЛ ЗАПОЧНУВА СО РАБОТА ОД ДЕНЕС

Рамстор Мол согласно сите препораки на Владата и Министерството за здравство од денес (четврток, 14.05.2020) ги отвора своите врати за посетителите. По ситуацијата во која се најдовме сите и пандемијата која го зафати целиот свет и речиси повеќе од 2 месеци ...

Read More »