Daily Archives: 19/05/2020

Американскиот бренд GUESS со моно бренд продавница во Македонија

Уникатната пролет-лето ’20 колекција на американскиот бренд GUESS за 2020 година сјае во центарот на вниманието благодарение на природната убавина на познатата пејачка Џеј Ло, а од денеска љубителите на модата можат да купуваат во првата GUESS моно бренд продавница ...

Read More »

Романтична летна колекција на & Other Stories

Модната марка & Other Stories ја лансираше летната лимитирана колекција дизајнирана од луксузни материјали меѓу кои доминира свилата. Акцентот е на флоралниот принт, нежните нијанси, женствените модели и романтичноста. Погледнете во продолжение дел од колекцијата.

Read More »

Што ни носи Steve Madden за лето 2020 (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Моделите Ем Аруда, Еин Ериопулос, Јана Труфанова и Кристина Мари се главни лица во новата кампања за чевли и модни додатоци на Steve Madden за лето 2020.  Популарната модна марка Steve Madden ја лансираше летната кампања. Фотографиите се на Клаудија Кнопфел, а ...

Read More »