Daily Archives: 20/05/2020

Фешн Груп донираше на Институт за јавно здравје апарат што ќе прави тестови за Ковид-19 за 30 минути

Автоматизиран молекуларен RT-PCR апарат и тестови за детекција на корона вирусот, со кои за 30 минути ќе се добие резултат, е донацијата на Фешн Груп како општествено одговорна компанија, за Институтот за јавно здравје. „Голема благодарност до Фешн Груп за ...

Read More »

Свечено отворање на новата книжарница на „Литература.мк“ во „Скопје сити мол“ – Literatura.mk Superstore

Скопје ја доби најголемата книжарница во Македонија! Новата суперпродавница на „Литература.мк“, која е со површина од 500 м², свечено ќе биде отворена вечерва во 20 часот, во соработка со „Скопје сити мол“. Во чест на отворањето на Literatura.mk Superstore концерт ќе одржи ВЛАТКО ...

Read More »

Здрава вечера – што и како да јадете за вечера

Здравата вечера, која заситува, а во исто време е и вкусна, може да стане рутина за секој што се грижи за своето здравје, тело и дух. Добро искомбинирана вечера со хранливи состојки треба да се внесе во секојдневниот план за ...

Read More »

Life in Bloom, треба да ја видите летната колекција на Mango (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Летната колекција на популарната шпанска модна марка Mango е насловенаLife in Bloom.  Фотограф на едиторијалот е Кас Брд, додека пред него позираат убавиците Адреа Џакону, Каја Вилкинс, Јуми Јаме и Жил Кортлев.Кампањата ги поддржува модните парчиња дизајнирани од одржливи материјали, ...

Read More »

Zara ја претстави елегантната летна колекција

Шпанската модна марка Zara го претстави својот тренди водич за летната сезона, во кој го претставува елегантниот моден изглед на совршената девојка и жена. Акцентот е на фустаните, панталоните со женствен, висок струк, маичките со впечатливи детали, карнерите и плисот. Од модните ...

Read More »