Daily Archives: 25/05/2020

Paper art, уметност која раскажува приказни

Заљубени сме во уметноста во сите нејзини форми и облици. Уметноста раскажува приказни, открива тајни, остварува и креира нови желби, а тоа е и целта на нашето уживање во неа. Се сретнавме со една уметност која е омилена кај многу ...

Read More »

Кети Пери во шик изглед од есенската колекција на Мисони

Популарната американска поп пејачка Кети Пери продолжува да дава модерни идеи додека е во очекување на своето бебенце. Неодмана таа покажа инспиративен изглед облечена во фустан од есенската колекција 2020 на модната марка Мисони. Во колекцијата доминираат фустани со препознатливите ...

Read More »

Хари бил иницијатор за напуштање на кралското семејство, а не Меган, пишуваат британските весници

Според британскиот таблоид „Сан“, принцот Хари бил тој кој сакал да го напушти животот во кралското семејство, а не Меган Маркл. До оваа информација новинарите од таблоидот дошле преку мемоарската книга, Finding Freedom, која ќе биде објавена на 11 август, а која ...

Read More »