Дневни архиви: 03/06/2020

„Потиснат потенцијал“ – прва самостојна изложба на Душан Стефановски

Душан Стефановски роден на 19.5.1996 е млад визуелен уметник од Скопје, кој има дипломирано на факултетот за ликовни уметности (отсек графика) во оваа 2020 година. Претходно завршил ликовно образование во средното уметничко училиште ДСУЛУД „Лазар Личеноски“ – Скопје. Тој е ...

Повеќе »

Природни состојки за белеење на забите

Убавата насмевка го краси лицето, особено кога од устата се гледаат бели и блескави заби. Но за блескава насмевка не мора да посетите стоматолог, туку може да примените природни состојки кои веќе ги имате дома. Сода бикарбона Сода бикарбоната, позната ...

Повеќе »