Дневни архиви: 04/06/2020

Битолски сладолед со 10 витамини: Млечен сладолед за сите возрасти  

Битолска млекара и Цермат го лансираат првиот млечен сладолед со 10 витамини на пазарот. Новиот производ е наменет за сите возрасти, а посебно за децата што произлегува од неговиот состав. Произведен е со познатото Битолско млеко, што придонесува за богатиот ...

Повеќе »

Шерон Стоун ги советува фановите како да останат безбедни во своите домови (ВИДЕО)

Од актерка до советник за лична безбедност – Шерон Стоун (62) на својот Инстаграм профил објави прилично интересно видео во кое – во пресрет на бранот протести во САД – таа дава совети како да се изгради, во рамките на ...

Повеќе »