Дневни архиви: 08/06/2020

Виножито, персонализирана уметност која трае вечно

Секогаш сакаме да најдеме нешто ново, поинакво и уникатно за подарок. Подарокот многу значи доколку е внимателно одбран, а персонализираните подароци се знак дека вистински ви значи личноста за која е наменет. Секако, покрај за блиските, сакаме и да одбреме ...

Повеќе »

Новата колекција пристигна во Original Marines, а тука се и дополнителните изненадувања!

Италијанската модна марка Original Marines и ова лето ни носи изненадувања! Направете шопинг од 3.000 денари и добијте подарок за на плажа- крпа, пончо или мускули за пливање. Да ве потсетиме, новата колекција пристигна во продавниците на Original Marines. Откријте ги ...

Повеќе »

Можно ли е и како да се загубат 10 килограми за две недели

Десет килограми се многу да се изгубат за само две недели. Иако хирургијата и нездравите апчиња за слабеење се опции што ги избираат многу луѓе за да изгубат толку многу телесна тежина за брзо време, драстичната промени во вашата исхрана ...

Повеќе »

Пристигна новата колекција на Carter`s & OshKosh

Колекцијата дизајнирана за сезоната пролет/лето 2020 година е веќе во продажба во продавниците! Светски познатиот бренд Carter`s & OshKosh во кој мајките имаат доверба со генерации и овојпат ни донесе модни парчиња за најмалите дизајнирани со посебно внимание. Квалитетна ткаенина, прекрасни ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Кошула фустан од DESIGUAL

Го враќаме доброто расположение по периодот на домашна изолација, а за пролет во душата  – одиме на шопинг! Оваа недела се одлучуваме за кошула фустанот со мини должина од највеселата модна марка – DESIGUAL. Фустанот е украсен со весел принт и ...

Повеќе »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (8ми до 14ти јуни): Топ знаци на неделата – Шкорпија, Бик и Риби

Оваа недела раскошната Венера во знакот на Близнаци ќе донесе многу страст за сите воздушни знаци, додека загриженост ќе им донесе на Стрелците. А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви резервираа ѕeвездите за оваа недела! Овен: ...

Повеќе »

Јога изгледот на Хали Бери

Дури и ѕвездите се будат од карантинската фаза и ако од една страна почнуваат да излегуваат внимателно, секогаш заштитувајќи се со маска и ракавици, од друга страна тие продолжуваат да ги практикуваат корисните навики кои ги практикуваат и во периодот ...

Повеќе »