Дневни архиви: 09/06/2020

„ВРБА“ ВО ПЕКИНГ, ПО УСПЕХОТ ВО ИСТАНБУЛ

По фестивалското затишје поради коронавирусот, филмот на Манчевски го продолжува походот по светските фестивали Филмот „Врба“ на Милчо Манчевски е селектиран во официјалната натпреварувачка програма на 10. Филмски фестивал во Пекинг, каде ќе присуствува и режисерот. Фестивалот ќе се одржи ...

Повеќе »

Како да се забрза метаболизмот со промена на навиките

Здравите навики кои го поттикнуваат метаболизмот претставуваат златни правила за продуктивните процеси што се случуваат во организмот. Покрај подобрувањето на метаболизмот, ваквите навики предизвикуваат да се чувствувате поопуштено, поубаво, посвежо и поодморено. Метаболизмот значително може да се подобри следејќи неколку ...

Повеќе »

Сончеви денови во продавниците на Fashion Group, ОДЛИЧНИ ПОПУСТИ ДО -40%

Сончевите и топли денови доаѓаат, а со нив и можноста да ja облечете Вашата омилена летна комбинација. Во продавниците, како и на онлајн продавницата на Фешн Груп од денес започнува намалување до 40% на селектирани артикли. Да започнеме со лелеавите ...

Повеќе »

Слатки да ги „изедеш“ (и изнаносиш), вакви се новите модни парчиња од & Other Stories

Внесете слаткост во вашиот летен гардеробер со „зашеќерените“ модни парчиња од новата колекција на & Other Stories. Популарната модна марка во летната колекција лансираше и модели во розови и црвени нијанси. Модните парчиња лесно се комбинираат со останатиот дел од гардеробата, ...

Повеќе »