Дневни архиви: 10/06/2020

Принцот Филип наполни 99 години и ќе прослави со ручек во друштво на кралицата

Војводата од Единбург сè уште е во домашна изолација заедно со сопругата, британската кралица Елизабета и нивниот персонал од 24 луѓе. Денес, на 10 јуни принцот Филип ќе го прослави роденденот без голема забава. Но, оние што го познаваат добро, знаат ...

Повеќе »

Темпера го промовираа новиот сингл „Дојди“

Позитивни, енергични и со полно срце македонскиот музички бенд „Темпера“ повикуваат на „весел исход и неконтролиран бој“ како одговор на новата реалност. Ова е петти сингл во низа од новиот материјал по дебитанскиот албум “Играј!” “Дојди” е песна исполнета со ...

Повеќе »

Онлајн промоција на „Изградување на изговорот, говорот и јазикот кај децата и возрасните“ и „За секоја буква приказна“

На 11 јуни (четврток), во 19 часот, ќе се одржи онлајн промоција на две книги за правоговор во издание на „Либи“, дел од „Арс Ламина – публикации“. Станува збор за реиздание на „Изградување на изговорот, говорот и јазикот кај децата ...

Повеќе »

Не пропуштајте ја големата акција во „КРШ“, количка за бебе од врвниот бренд Cybex со 40% намалување!

Сакате врвен квалитет по пристапна цена? Еве убава можност за паметен шопинг. Во најпопуларните продавници за играчки и опрема за деца „КРШ“ во тек е неверојатна акција. Количката за бебе од врвниот германски бренд Cybex, Eezy S – Fashion Collection ...

Повеќе »

Храна која треба да се елминира или избегнува во текот на бременоста

Изборот на здрава и урамнотежена диета во текот на деветте месеци од бременоста не е секогаш лесен. За време на бременоста, имунолошкиот систем на мајката е нешто послаб од нормалниот; сето ова не смее да ве загрижува, тоа е посебен момент ...

Повеќе »