Дневни архиви: 11/06/2020

Изглед на денот: Моника Белучи во сино сако со длабоко деколте

На 55 години, Моника Белучи може да се пофали со навистина долга и успешна кариера, сакана е од публиката, а истовремено нејзината убавина „не старее“. Лесно е да се сака стилот на Моника Белучи, едноставен, женствен, многу француски. Моника Белучи е ...

Повеќе »

Листа на желби: Кошулата од MONA која личи на панделка

„Паф“ ракавите повторно се актуелни на летната модна сцена. Во широкиот избор на модни парчиња со овој нагласен детал, вниманието ни го привлече кратката кошула од српската модна марка Мона, која потсетува на голема панделка. Со што и да ја ...

Повеќе »

10 модели на сандали на полна плетена потпетица достапни во нашите продавници

Има причина зашто плетените полни потпетици не излегуваат од мода. Всушност, има повеќе причини за нивната константна бараност – удобни се за носење во текот на целиот ден, убави се на изглед и за разлика од другите чевли со висока ...

Повеќе »

Полската убавица ги претстави новите модни парчиња од летната колекција на ZARA

Шпанската модна марка Zara продолжува да ја надополнува летната колекција 2020 со нови модни парчиња.  Моделот Малгозија Бела позита во домашна атмосфера за летната колекција на Zara. Полската убавица ги претставува новите модни парчиња кои доминираат во неутрални нијанси, а особено е ...

Повеќе »