Дневни архиви: 12/06/2020

Трет европски филмски предизвик – победникот ќе оди на филмскиот фестивал во Венеција

European Film Challenge е иновативна платформа, што ја поврзува најголемата заедница на љубители на европскиот филм и ја афирмира европската кинематографија Третиот европски филмски предизвик #EuropeanFilmChallenge започна на 10 јуни и ќе трае до 12 август, a победникот со најмногу освоени ...

Повеќе »

MANGO со нов проект „Life in Bloom“

Во обид да го врати ентузијaзмот во нашите животи и со позитивни мисли да го започнеме новото поглавје, Mango ја лансира кампањата “Life in Bloom”. Oвој проект го рефлектира актуелниот контекст, кога после месеци од социјално дистанцирање, со обновена енергија ...

Повеќе »

Рамстор мол прославува 15 години 

Рамстор Мол прославува 15 години постоење. 15 години креирање на радосни моменти. 15 години среќа, одличен шопинг, многу насмевки и уживања. 15 години се грижиме за сите наши посетители да го добијат најдобриот шопинг и да уживаат во најдобрите содржини, ...

Повеќе »

Листа на желби: Плисиран фустан од SCOTCH&SODA во портокалова нијанса

На нашата пролетно-летна листа на желби го забележуваме плисираниот фустан од модната марка SCOTCH&SODA за женствен и романтичен изглед. Фустанот со миди должина е во прекрасна портокалова нијанса што ги радува очите. Нежниот ремен се врзува во панделка. Соодветен е за ...

Повеќе »

Кралицата Летиција во точкаста блуза од MANGO

Шпанската кралица Летиција и кралот Филип VI. го посетија спортскиот центар „Чентро дел Алто Рендимиенто“ во Мадрид. Центарот наменет за тренинг на врвните спортисти од неодамна е повторно отворен по подолгиот период на пандемијата. Иако пристигна во спортско опкружување, убавата ...

Повеќе »

Што му се случува на нашето тело ако седум дена не јадеме шеќер

Сите ги сакаме слатките, но свесни сме дека шеќерот е вистински непријател на нашето здравје. Откако ќе го исфрлиме од исхраната, се случуваат значајни промени. Природните шеќери што се наоѓаат во овошјето, млекото и останатите намирници не се штетни, и ...

Повеќе »

Нов тренди водич од Zara за лето 2020, модни комбинации во црни и бели тонови

Полската убавица Ања Рубик позира во новиот тренди водич на модната марка Zara за лето 2020.  Лежерните стилови кои ни ги носи шпанската марка се главно во црни и бели тонови, а трендовите се тука – од хеланки украсени со ...

Повеќе »

Барбара Палвин ги рекламира новите козметички производи од Армани

Унгарската убавица и ангел на Викторија сикрет, Барбара Палвин, е главно лице во новата козметичка кампања на Armani за пудрата Matte Nature.  Моделката продолжува да работи и годинава како амбасадорка на козметиката на Армани. Договорот со славната италијанска куќа го потпиша ...

Повеќе »