Дневни архиви: 16/06/2020

Онлајн промоција на „Будимир и ретките животни“ од Зоран Пеневски

На 18 јуни (четврток), во 19 часот, ќе се одржи онлајн промоција на книгата за деца „Будимир и ретките животни“ од Зоран Пеневски, која е во издание на „Либи“, дел од „Арс Ламина – публикации“. Промоцијата ќе се одвива на ...

Повеќе »

Летни, елегантни и женствени, нови модни изгледи од Max Mara

Модната марка Max Mara ја лансираше кампањата за летната колекција, проследена со тренди водич.  Главни лица во едиторијалот се Каролин Трентини и Матео Фери, пред објективот на популарниот фотограф Џампаоло Скура. Брендот ни нуди софистицирани летни изгледи, а акцентот е на пријатните ...

Повеќе »

Сè што греба да знаете за овошната диета

Овошната диета е многу ефикасна за намалување на килограмите, но сепак, пред да поченете да ја држите треба да знаете дека е рестриктивна. Целиот програм на исхрана се базира на свежо овошје. Зеленчук, суво овошје, ореви, бадеми и лешници, како ...

Повеќе »

Чекајќи го сонцето, нови летни модни парчиња од  & Other Stories

Модната марка & Other Stories ја надополнува летната колекција со нови модни парчиња со едноставен дизајн и лесни за носење. Акцентот е на фустанчињата во сите должини – мини, миди и макси, а тука се и кратките комбинезонски со нагласен струк. ...

Повеќе »

Легендарниот парфем ANGEL доби нова верзија – Angel Nova

Тони Гарн е лице во камапњата на Mugler за новиот парфем насловен Angel Nova. Луксузната козметичка марка Тери Муглер лансираше нова верзија на легендарниот женски парфем Енџел, препознатлив по пакувањето со облик на сина ѕвезда. Новата верзија на парфемот е насловена Енџел ...

Повеќе »