Дневни архиви: 17/06/2020

СКОПЈЕ СИТИ МОЛ Е ПРВ ТРГОВСКИ ЦЕНТАР НАГРАДЕН СО МЕЃУНАРОДЕН СЕРТИФИКАТ ЗА ИСПОЛНУВАЊЕ НА УСЛОВИТЕ ЗА ПРЕВЕНЦИЈА НА COVID-19

„Скопје Сити Мол “ од 16 јуни 2020 година е првиот трговски центар во Република Северна Македонија кој е сертифициран како објект која ги исполнува условите за превенција од ширење на КОВИД-19. Оваа акредитација потврдува дека трговскиот центар е во согласност ...

Повеќе »

H&M има хит летно фустанче со точки

Женствен и романтичен, точкастиот макси фустан од H&M со долги ракави и со преклоп, е ѕвезда на Инстаграм. Фустанот има волуминозен крој, а украсен е со интересни детали. Панделката околу струкот дополнително придонесува за ефект што потсетува на златното време на ...

Повеќе »

Рафаел Надал се поднови со нова јахта 

Еден од најдобрите тенисери во светот, Рафаел Надал, си купил нова јахта, модел Sunreef 80 Power која е вкотвена во неговиот роден град Мајорка. Јахтата може да прими 12 гости, а располага со четири кабини и еден апартман. Во составот на ...

Повеќе »

Костими за капење од TOMMY HILFIGER за лето 2020

Марлијн Хоек е лице во летната кампања на костими за капење од Tommy Hilfiger. Подгответе се за летната сезона со трендовски костим за капење, а Tommy Hilfiger нуди повеќе спортски решенија. Главно лице на едиторијалот е моделката Марлијн Хоек. Удобни за носење и ...

Повеќе »

За љубителите на леб – како да избереме здрава алтернатива?

Повеќето од нас кога сакаат да намалат тежина или генерално поздраво да се хранат, прво ги ‘жртвуваат’ јаглехидратите. Овој потег всушност може да спречи да постигнете трајно, здраво слабеење. Наместо целосно отфрлање на јаглехидрати, едноставно префрлете се на поздравите варијанти ...

Повеќе »

Вистината за чипсот, намирница која делува како дрога

Според истражувањата, една третина од британските деца јадат чипс секој ден, а тоа значи дека едно лице јаде по 100 пакувања чипс годишно. Едно пакување чипс на ден има ист ефект како да сте испиле 5 литри масло годишно, пишува ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Костим за капење од WOMEN’SECRET

Тргнавме во лов на костими за капење и се задржавме пред излогот на WOMEN’SECRET. Меѓу разновидната и трендовска понуда на едноделни и дводелни костими за капење во WOMEN’SECRET, погледот го задржавме на овој интересен црвен модел со точки. Дводелниот костим за капење ...

Повеќе »

Летни лежерни стилови од MANGO (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Германската супермоделка Џулија Штегнер е лице во новата кампања на Mango за летни стилови.Манго го лансираше едиторијалот за летни стилови 2020, а во тренди водичот позира 35-годишната русокоса убавица Џулија Штегнер.   Фотосесијата е направена од нејзиниот сопруг, познатиот фотограф Бени ...

Повеќе »