Дневни архиви: 18/06/2020

11 модели на весели женски торби совршени за летните денови, а со нив можеме и на плажа!

Практичните големи торби, па уште и кога се со прекрасни дизајни и весели, се совршени за деновите поминати под летното сонце, за прошетки од утро до вечер, за дневни и за вечерни дружења, секако и за на плажа. Во нив ...

Повеќе »

Нова колекција на костими за капење на Women’secret: Фламенко мода во современа колекција костими за капење

Women’secret оваа сезона ја оживува повторно фламенко модата во колекција која ги комбинира модернит полка точки и контрастните рики во безвременски тонови на темно сина, бела, сина, црвена и кафена. Колекцијата нуди повеќе различни модели на бикини – со полнет ...

Повеќе »

Како да препознаете во брзи чекори оригинален парфем од копија

На пазарот често се појавуваат „фејк“ верзии на оригиналните парфеми, па добро е да имате вештина брзо да ги препознаете. Како? Еве неколку основни правила. Прво правило е дека копиите имаат послатка нота. Второто правило вели дека постојат различни нивоа ...

Повеќе »