Дневни архиви: 29/06/2020

Кендал и Кајли Џенер во секси кампања „Kendall x Kylie“ за Kylie Cosmetics

Сестрите Кендал и Кајли Џенер позираа во секси издание за новата козметичка колекција Kendall x Kylie. Колекцијата е лансирана на 26 јуни, а вклучува кармини, палета на сенки за очи, руменила, бронзери и моливчиња за очи. Фотосесијата е реализирана од Морели ...

Повеќе »

Victoria’s Secret со колоритни костими за капење за лето 2020

Супермоделот Тејлор Хил е ѕвезда на новата рекламна кампања за костими за капење на Victoria’s Secret. Популарната модна марка за долна облека Victoria’s Secret ги претстави костимите за капење за лето 2020. Вообичаено во кампањата позираат неколку познати модели – ...

Повеќе »

Ова се новите летни „кежуал“ изгледи од Zara

Лулу Тенеј позира во новиот едиторијал на Zara за лето 2020.Шпанската модна марка Zara се фокусира на „кежуал“ изгледите за сезоната на потопли денови. Новиот тренди водич ни ги претставува лежерните фустанчиња, тексас јакни и кратките маички.  Од палетата на бои ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (29 јуни до 5 јули): Топ знаци на неделата – Овен, Шкорпија и Стрелец

Оваа недела планетата Марс ќе го напушти знакот на Риби за да влезе во знакот на Овен во долг транзит што ќе трае во текот на 2020 година! А вие во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви ...

Повеќе »