Daily Archives: 01/07/2020

Како да се заштитиме од штетните сончеви зраци, без лепливи траги на кожата?

Со летото, дојдоа и топлите и сончеви денови, а потребата за ефикасна заштита на кожата станува потреба. Колку и да се криете од сонцето, ултравиолетовите зраци неизбежно ќе допрат до вас и се сериозна закана дека ќе предизвикаат штета на нашата кожа. Затоа, ни е потребна ефикасна нега ...

Read More »

Според апликациите за запознавања и средби, овој хороскопски знак е најпривлечен

Апликациите за запознавање ги доживуваат своите златни моменти поради популарноста, а една таква Агенција исфрли листа на напривлечни хороскопски знаци. Според спроведеното истражување за привлачноста базирано според хороскопските знаци на врвот на листата се наоѓаат Рибите. Според статистиките, личностите од ...

Read More »

Им даваме предност на белите модни парчиња од & OTHER STORIES

Белите модни парчиња се одлични за деновите поминати под сонцето, а модната марка & OTHER STORIES во летната колекција има повеќе модели кои со задоволство би ги носеле. Дизајнерите од & OTHER STORIES и за оваа сезона останаа доследни на трендот на ...

Read More »

Поглед на летната колекција на MASSIMO DUTTI

Топ моделот Грејс Елизабет е главно лице во новиот тренд водич на Масимо Дути за сезоната лето 2020. Шпанскиот моден бренд се фокусира на 100% памучни ткаенини совршени за сезоната на топло време. Дизајнерите од Масимо Дути предност им дадоа на ...

Read More »

Онлајн промоција на романот „Курвински хроники“ на Александар Русјаков

Новото, петто дело на авторот Александар Русјаков, „Курвински хроники“, ќе биде онлајн промовирано во четврток (2 јули) во 19 часот. Издавач е „Арс Либрис“, дел од „Арс Ламина – публикации“. Поднасловот на оваа книга е ’роман сошиен од шест парчиња ...

Read More »