Daily Archives: 03/07/2020

Забарите откриваат: како да ја намалите штетата на вашите заби предизвикана од пушењето?

Убавата насмевка е најчесто првото нешто кое го забележуваме кај некоја личност. Иако не се обрнува толку внимание на овие негативни ефекти како на остатокот од телото, свесноста за штетите што чадот од цигарите ги предизвикува на забите и усната ...

Read More »

Пофалби за кампањата на Гучи: Новата маскара ја рекламира девојка со Даунов синдром

Бројни пофалби пристигнаа на Инстаграм профилот на луксузната модна марка Гучи, по објавата дека за рекламната кампања на козметичката линија, поточно за новата маскара насловена L’Obscur, се одлучиле за моделот Ели Голдстајн, убава девојка која има аутизам. Ели е Британка и ...

Read More »

Џенифер Анистон бесно им се обрати на фановите: „Проклетата маска мора да се носи”

Џенифер Анистон го отвори својот  Инстаграм профил минатиот октомври, и со првиот пост ја урна мрежата, а за неколку часа направи рекорд во бројот на следбеници. Глумицата главно го употребува профилот за поддршка на важни прашања, како што направи и ...

Read More »