Daily Archives: 08/07/2020

Шокантна исповед на ќерката на Мајкл Џексон: „Се обидов да се самоубијам неколку пати“

Ќерката на кралот на попот, Мајкл Џексон, на Фејсбук раскажа за нејзиниот нагон кон самоповредување и за обидите за самоубиство. „Неколку пати се обидов да се самоубијам “, шокантно откри Париз Џексон, ќерката на Мајкл Џексон, ѕвезда која почина во ...

Read More »

Апликацијата МојДДВ сега достапна и на AppGallery на Huawei

Апликацијата МојДДВ со која се врши скенирање на фискални сметки за поврат на ДДВ кај физичките лица, сега е достапна и на продавницата за апликации AppGallery на Huawei. AppGallery постојано го збогатува своето портфолио, а основен фокус во секоја од 170-те земји ...

Read More »

Имате проблем со неподнослив јадеж? Нашиот предлог е Eucerin®AtopiControl Спреј за смирување на јадеж

Во летниот период особено често се сретнуваат убоди на кожата од инсекти, од коишто некои се пратени со неподнослив јадеж. Локално применуваните препарати често делуваат смирувачки на чешањето, но понекогаш тоа продолжува. Eucerin го предлага специјалниот производ AtopiControl Спреј за ...

Read More »

Трикчиња кои секогаш успеваат: Како да ги растегнете тесните чевли

Сигурно ви се случило, сте купиле чевли и потоа заклучувате дека всушност ви се тесни. Има решение. Еве неколку трикчиња кои ќе ви помогнат: Алкохол Одвнатре чевлата испрскајте ја со раствор од 50 отсто аклохол и 50 отсто вода. Потоа, ...

Read More »

Направете сами ефикасен спреј против комарци од две состојки

Ако летото го минувате во природа, веројатно користите некои од средствата за одбивање на комарци. Сепак, средствата кои се природни и направени дома се секогаш подобар избор. Истражувањата покажале дека витаминот Б1 (тиамин) кој е растворлив во вода може да ...

Read More »

Max Factor ја лансира колекцијата на кармини Rising Star

Lipfinity Lip Colour e икона меѓу долготрајните кармини. Течниот мат кармин е „маст хев“ во женскиот несесер, веќе 20 години. За прослава на годишнината Max Factor ја лансира колекцијата на кармини Rising Star – пет нови нијанси. Станува збор за напредна формула, а бојата ...

Read More »